نتایج جستجو برای عبارت :

شب چهلم

* طراح و عکاس: محمد صابر شیخ رضایی :: ۱۳۹۷/ 2019 :: Designer: Saber Sheykh Rezaei
«شب چهلم» مجموعه‌ی از ملاقات‌های نورانی مردم با امامِ‌ حاضرشان را روایت می‌کند. شب چهلم ما را پای حرف آدم‌هایی می‌نشاند که امامشان را دیده‌اند و می‌گویند:«او نزدیک ماست، کنار ماست، میان شهرها رفت‌وآمد دارد، در مجالس شیعیان حضور دارد، از بیچارگان دستگیری می‌کند، با حق‌پویان سخن می گوید، همین‌قدر نزدیک و آشنا…»
سلام
امروز چهلم روز که برادرم از پیشمون رفته..
طرف ما رسم که فقط برا امام حسین ع چهلم دقیق میگیرند...میگید ایشون عزیز اند بخاطر همین چهلم مرده خودش با کسر میگیرند..اینکه چند تا فرزند داشته باشه کم می کنند بعد وسط هفته باشه سعی میکنه بندازند.
پنچ شنبه تا اون های برا عرض تسلیت میاند ادیت نشدند..
یه تعداد از برادرها موفق این بود یه رسم ها حتما بایستی نهار بدند جمع کنند به جاش از طرف برادر مرحوم یه دستگاه برا بیمارستان بگیرنند .هر طور حساب کردند نشد..
دهم ماه: مصادف با وفات حضرت خدیجه کبرى‏ علیها السلام یکى از بزرگترین زنان جهان (در سال دهم بعثت) است.
پانزدهم ماه: روز ولادت سبط اکبر رسول خدا صلى الله علیه و آله، حضرت امام حسن مجتبى علیه السلام (در سال سوم هجرى) است.
 هفدهم ماه: سال روز پیروزى در جنگ بدر در سال دوم هجرى است.
نوزدهم ماه: سالروز ضربت خوردن امیر مؤمنان على علیه السلام به دست ابن ملجم اشقى الآخرین (در سال چهلم هجرى) است.
 بیست و یکم ماه: سال روز شهادت مولاى متّقیان، امیر مؤمنان على
عمری که بی عشق بگذرد، بیهوده گذشته است. نپرس که آیا باید در عشق الهی باشم یا عشق مجازی، عشق زمینی یا عشق آسمانی، یا عشق جسمانی؟ از تفاوت‌ها تفاوت می‌زاید. حال آنکه به هیچ متمم و صفتی نیاز ندارد عشق. خود به تنهایی دنیایی است عشق. یا درست در میانش هستی، در آتشش، یا بیرونش هستی، در حسرتش.
#ملت عشق
امشب حس و حال شب هایی که پست شب جمعه را میزاشتم، ندارم.هیچ وقت دوست نداشتم پست های این شب رو از رو عادت بزارم. امشب نمیدونم چرا؟ولی میدونم!این دوسه روز کلن تمام حس و حال خوبم رفت.عهدم به منزل نمی رسدو تقریبا متزلزلعهدی که سحرگاه چهلم باید در بین الحرمین تمام میشدولی امسال شاید شاید ... اربعین کربلا نباشم 
صلی الله علیک یا ابا عبدالله
همین!
بابابزرگم به موهام نگاه کرد و گفت جای دستهای دخترم رو هنوز روش می بینم...موهام رو توی دستش گرفت و گریه کرد.
من اغلب شبها روی کاناپه ولو بودم و سرم روی پای مامان بود کتاب میخوندم؛ اینستا چک میکردم و مامان هم یا قرآن و کتاب میخوند یا تلویزیون میدید یا سرگرم گوشیش بود . بعد از مامان دیگه روی کاناپه نخوابیدم جز یک شب که از چهلم بابا اومدیم و سرم روی پای سعید بود خوابیده بودم. تا دستش رو برد لای موهام از خواب پریدم چون بوی مامان لحظه ای مشامم رو پر کر
رمان یغمای بهار
دانلود رمان یغمای بهار اثر الف.کلانتری (یاسی) با فرمت های pdf ، اندروید، آیفون و جاوا با لینک مستقیم
دلای ایلیاتی با فرار از بند بند ، خود را به بهشت شانه های مردی رساند که کوه و سبیی ممنوع ... یک من ، یک تو و دنیایی حرف ... یک کلام ، درد و درد و درد ...
خلاصه رمان یغمای بهار
امروز پنجمین خرابکاریه ... مراسم چهلم خراب شه دودمان همه رو به‬ باد می‬دم ... ‫صدای فریادش آن قدر گویا و رسا بود که صدا از هیچ کس در نمی‬ آمد!
‫معمولا از زمانی که برگ
سخنرانی آیت الله فاطمی نیا در مراسم چهلم سردار شهید قاسم سلیمانی 30 بهمن 1398 - مسجد جامع اُزگل تهران

صوت:

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.
param name="AutoStart" value="False">

دریافت

نمایش تصویری :
پخش مراسم بصورت تصویری کلیک نمایید

چهل روز از هنگامه ی واقعه می‌گذرد، و چهل نشانه ی بلوغ است و راز شکفتن و رمز تکامل. اربعین، روز کمالِ عاشورا و هنگامه بلوغ حقیقت است. غروب عاشورا طلوع بغض فروخفته و زخم خورده ی حقیقت است؛ و بذر خونین حسین بن علی که بر تربت کربلا نشست، و پس از چهل روز باغستانی از حقیقت به گستره ی زمین و به وسعت زمان رویید و در قلوب حیران و گمگشته آدمیان تکثیر شد. هر که می خواهد فاتح روز دهم را بنگرد باید اربعینی را سپری کند. که حسین در عاشورا کشته می شود و در اربعی
حتما شما هم دیدید و شنیدید، بعد از چهلم سردار وصیتنامه ی ایشون منتشر شد. امشب اون رو خوندم و ذهنم درگیر یک سری از مواردِ این وصیتنامه شد. پیشنهاد می کنم اگه نخوندینش، حتما بخونید.
یه نکته ای که خیلی ویژه، توجّهم رو جلب کرد این بود که سردار اصلا خودش رو ندیده، با این همه فعّالیت و رشادتِ همراه با اخلاص، کوله بارش رو خالی می بینه و از خدا درخواست کمک می کنه! اصلا انگار نه انگار که جزو محبوب ترینِ افراد بوده، خودش رو در حدّی هم ندیده که بخواد بگه ا
مسجد کوفه، قربانگاه عاشقان جایی که در آن مولا رستگار گردید و در محراب عشاق: 
فریادی محراب کوفه را پر می کند: «فُزتُ و ربِّ الکعبه»
ضربتی که بر سر مبارک حضرت امیرالمؤمنین علی (ع) در شب نوزدهم ماه رمضان سال چهلم هجرت وارد شد، ضربتی بود بر اسطوره عدالت و حرّیت، ضربتی دردناک بر پیکره اسلام و انسانیت، که تاریخ بشریت را داغدار و سرنوشت اسلام را دگرگون نمود. پایان زندگی این عالم و پیشوای مسلمانان، آغاز فتنه ها و غوغای بلاها گشت.برای آشتایی بیشتر با
پدر بغض کرده و ناراحت دست های مادر را لای انگشتانش گرفته بود و می گفت: ای کاش من جای تو بودم ... بر خلاف پدر، مادر تبسم کرد و گفت: این حرفها چیه مرد؟ دکترها گاهی وقتها اشتباه می کنند ... مطمئن باش من، بر خلاف تشخیص دکترها که گفتند فقط شش ماه زنده ای، تا شصت سال دیگه می مانم. پدر با لحنی غمگین گفت: اگر برای تو اتفاقی بیفته، من یک ثانیه هم زنده نمی مانم. پسر یازده ساله که اینها را می شنید، اگر چه برای مادرش ناراحت بود، اما از با وفا بودن پدرش شادمان بود
امروز مراسم چهلم بابا جان بود
خب روز عید هم بود و بخاطر فضیلتی که داره ،روزه گرفتم
فک میکردم خیلی ها روزه باشن و برا همین به خواهرم گفتم روزه م
ولی بعد دیدم هیچکس جز من روزه نیست
موقع ناهار میخواستم نرم ولی هی گفتن بیا
به مامانم گفتم روزه م،گفت خب نیا اگه روزه ای
اما زن عموها به خیال این که روزه م رو می‌شکنم به اصرار من رو بردن واسه ی ناهار
سفره رو که انداختن و نرفتم سر سفره ،هی یکی میگفت چرا نمیخوری بعد اون یکی می‌گفت روزه س بعد میگفتن واای ال
روایت جذاب از زندگی سخت و پر مشقت زنان و نقش آنان در مقاومت بسیار خواندنی و تاثرانگیز است. رساندن خبر شهادت مرزوق به مادرش را، عجیب ‌ترین و سخت ‌ترین ماموریت دوران حضورش در آبادان می‌ داند. این‌ بار اگر گذارتان به آبادان افتاد به نیت مادر مرزوق به مزارش سر بزنید. این وصیت مادری است که دوست داشت پسرش را در لباس دامادی ببیند. مرزوق در آبادان غریب است. برایش برادری و خواهری کنید.

ادامه مطلب
به نام خداوند مردان مرد غیوران با هر بدی در نبرد سفیران عدل خداوند نورسواران از مرز دل در عبور گذشته ز جان و ز نام و ز جاهشده همدل هر دل بی پناه سفیران غوغای بدر و حنین یلانی که در قلبشان شور و شیننشانده عطش را ز کام زمانغدیری که جوشیده در قلبشانچنان رستم و همچو آرش شدندبه پاکی شبیه سیاوش شدند غم بی کسان را به دل می‌خرندبرای علی مالک اشتر اندنه ننگ سقیفه، نه جور فدکبه سنگ وفا خورده دلها محکهمه بی قرار شه کربلاغیور و دلیر اند و بی ادعاسر و جان س
بسم الله

خانم عبدی آنقدر با خانه‌مان تماس گرفت تا بالأخره برادرم راضی شد به بیمارستان بیاید. درست در روزی که خانواده‌ام در تدارک مراسم چهلم من بودند، برادرم بالای سرم آمد و با دیدن من از هوش رفت. این خبر در محله پیچید:شهید غلامرضا عالی زنده شد!
ادامه مطلب
اعتقادات مذهبی تنها به زمان و فرد خاصی تعلق ندارد بلکه در هر برهه ای از زمان می تواند وجود داشته باشد مثلآ ناصرالدین شاه قاجار برای ادای دین خود در چهلم شهدای عاشورا با همراهی رجال دیگر دربار اقدام به پخت آش نذری می کردند تا بدین صورت حوائج و خواسته هایشان برآورده گردد بنابر این در می یابیم یک شاه مملکت نیز می تواند آن هم دز زمان قاجار شخصآ اقدام به پخت آش نذری کرده و در مراسم های مذهبی شرکت کند.
ناصرالدین شاه سالی یک بار (آنهم روز اربعین) آش
اعتقادات مذهبی تنها به زمان و فرد خاصی تعلق ندارد بلکه در هر برهه ای از زمان می تواند وجود داشته باشد مثلآ ناصرالدین شاه قاجار برای ادای دین خود در چهلم شهدای عاشورا با همراهی رجال دیگر دربار اقدام به پخت آش نذری می کردند تا بدین صورت حوائج و خواسته هایشان برآورده گردد بنابر این در می یابیم یک شاه مملکت نیز می تواند آن هم دز زمان قاجار شخصآ اقدام به پخت آش نذری کرده و در مراسم های مذهبی شرکت کند.
ناصرالدین شاه سالی یک بار (آنهم روز اربعین) آش
مادر شهید جاویدالاثر مدافع حرم علی عبداللهی :
سه روز بود که علی تماس نگرفته بود.
به امید اینکه زخمی شده باشه، تموم بیمارستانها رو گشتم تا اینکه خبر مفقود شدنش رو برام آوردن
 مراسم سوم و هفتم گرفتیم اما چهلم برگزار نکردیم؛ کسی ندیده علیِ من شهید شده باشه.
و حالا هر شب جمعه میرم قطعه ۴۰(سرداران بی پلاک) گلزار شهدا بهشت زهرا سلام الله علیها میشینم و با علی جانم درد دل میکنم.
@Agamahmoodreza
              دزد: اللهم الی الله ترجع الامور والسارق السارقة فاقطعوا ایدیهما جزاء بما کسبانکلا من الله واله عزیز حکیم((97) )

هرکه این سوره را بخواند حق تعالی او را از ترس قیامت در پناه خود گیرد و او را از آتش دوزخ نگه می دارد و به سنت پیامبر از دنیا رود جهت محبت یا اداء قرض 21 بار این سوره را بخواند و جهت وسعت رزق سه بار اثر بخش باشد
هرکه این آیه را بخواند وبشوید و در جمعی بی تقوی بپاشد جدال و قتال بر پا شود . هم چنین برای پرهیزکار بیرون شدن از شبهات
آدمی وقتی داغ می‌بیند سیاه می‌پوشد. فرو می‌رود در سیاه. یکی می‌شود با سیاه. می‌گویند به خاک سیاه نشسته، می‌گویند به روز سیاه افتاده، گویی زمینش سیاه شده، زمانش سیاه شده. هر چه داغش داغ‌تر باشد، سیاه‌تر... بعد هی خو می‌کند به سیاهی. آن‌قدر که انگار نه انگار جز سیاهی چیزی بوده روزی. خودش را در هیچ رنگی تصور نمی‌کند. نمی‌تواند.اما آدمی است و خاک. خاک هم که از آب سردتر است. چهل روز بعد هم اگر نشد، به سال که می‌رسد خاک کار خودش را می‌کند. (بگذری

عمری که بی عشق بگذرد، بیهوده گذشته است. نپرس که آیا باید در عشق الهی باشم یا عشق مجازی، عشق زمینی یا عشق آسمانی، یا عشق جسمانی؟ از تفاوت‌ها تفاوت می‌زاید. حال آنکه به هیچ متمم و صفتی نیاز ندارد عشق. خود به تنهایی دنیایی است عشق. یا درست در میانش هستی، در آتشش، یا بیرونش هستی، در حسرتش.
قاعده چهلم شمس تبریزی

من خودم خیلی تعریف این کتابو شنیده بودم! اما خوب اصلا اون چیزی نبود که بهش فکر میکردم!
کاملا متفاوت تر از اونچه که تصورشو میکردم 
خیییی
قاتل امیرمؤمنان (ع) یکی از مشهورترین چهره‌های خوارج «عبدالرحمن بن عمرو بن ملجم مرادی» است. وی از قبیله «حمیر» و از تیره‌های «مراد» است.
ابن ملجم اهل و ساکن کوفه بود که همراه با بازمانده خوارج به مکه رفت.
او پس از بیعت مردم با امام علی (ع) چندین بار برای بیعت نزد امام آمد، ولی حضرت ایشان را نپذیرفت، برای بار سوم که خدمت امام رسید، حضرت فرمودند: او محاسن مرا با خون پیشانی‌ام خضاب می‌کند.
ابن‌ملجم از 9 نفری بود که در جنگ نهروان جان سالم به در برد

کتاب لذت متن ، رولان بارت ، پیام یزدانجو ، نشر مرکز
بر صحنهٔ متن هیچ شمعی روشن نیست : در پس متن هیچ کسی ( نویسنده یی) فعال نیست و در پیش متن هیچکسی (خواننده ای) منفعل؛ نه سوژه ای است و نه ابژه یی. متن از دیدگاه های دستور زبانی فراتر میرود: متن همان چشم یکتا بینی است که مؤلفی افراط گرا ( آنگلوس سیلسیوس) آن را اینگونه وصف کرده است: «چشمی که من با آن خدارا میبینم هان چشمی است که خدا با آن مرا می بیند. »

لذت متن آن دمی است که تن من راه خود را در پیش میگی
ماجرای شهادت علی علیه السلام

"تهدمت و الله ارکان الهدی و انطمست اعلام التقی و انفصمت العروة الوثقی قتل ابن عم المصطفی ..."
(ندای آسمانی)
علی علیه السلام پس از خاتمه جنگ نهروان و بازگشت به کوفه در صدد حمله به شام بر آمد و حکام ایالات نیز در اجرای فرمان آن حضرت تا حد امکان به بسیج پرداخته و گروه های تجهیز شده را به خدمت وی اعزام داشتند.
تا اواخر شعبان سال چهلم هجری نیروهای اعزامی از اطراف وارد کوفه شده و به اردوگاه نخیله پیوستند، علی علیه السلام
امروز بعد از جلسه‌ای که عصر داشتم از کالج تا انقلاب پیاده رفتم تا ساعت طرح بگذره و علی بیاد دنبالم. رفتیم طرشت سنت حسنه خوردن چای نذری در استکان‌های کمرباریک رو به جا بیاریم. تو کوچه‌های قدیمی و باصفای طرشت که انگار یک تکه جدا از تهرانه چندجا هست که تا چهلم چایی میدن. نشستیم رو تخت‌هایی که جلوی تکیه گذاشتن و چای خوردیم. هوا خنک بود.. بوی نون تازه میومد...علی گفت بریم خامه عسل بگیریم با بربری همینجا بخوریم که تهش به پنیر راضی شد. من خوراکی‌ها
بسم الله الرحمن الرحیم
دعای چهلم از صحیفه سجادیه:

هنگاهی که خبر مرگ کسی را به امام زین العابدین (علیه السلام) دادند آن حضرت مطالبی فرمودند که ما به فراز‌هایی از آن اشاره می‌کنیم تا مگر از خلال آن کلمات نورانی دلهای خفته امان بیدار شود و به خود آئیم و به پایان کار و راه خویش بیشتر بیاندیشیم و از عواقب گناه و عصیان بر خدا بهراسیم و تا دیر نشده و در به رویمان بسته نشده است به حول قوه خداوند متعال خود را از آلودگی‌ها بیرون کشیم و سر انجام به حیا
در مراسم چهلم شهادت تیمسار بابایی در میان ازدحام سوگران ،مرد میان سالی با کلاه نمدی و شلوار گشاد که معلوم بود از اطراف اصفهان است برمزار عباس خاک بر سر میریخت وبه شدت گریه می کرد .
گریه اش دل هر بیننده ای را به درد می اورد .آرام به او نزدیک شدم وبا بغضی که در گلو داشتم پرسیدم :پدر جان این شهید با شما چه نسبتی دارد ؟
مرد گفت : من اهل روستای ده زیار هستم . اهالی روستای ما قبل از اینکه شهید بابایی به آنجا بیاید از هر نظر در تنگنا بودند . ما نمی دانستیم
شهید عبدالحسین یوسفیان
ولادت:۱۵تیر۱۳۶۵
شهادت:۱۷آبان۱۳۹۴
خاطرات شهید
همسرم علاقه‌ای خاص به شهدا داشت و همواره زمزمه می‌کرد که «شهدا شرمنده‌ایم.» هرزمانی هم که به زیارت شهدا می‌رفتیم از آنها طلب شهادت می‌کرد. آنقدر پاک و معصوم بود که به نظرم لباس شهادت سایز او و برازنده‌اش بود. خوب به یاد دارم مرداد ماه ۱۳۹۴ که دو غواص شهید را به شهرمان آوردند همسرم از هیچ خدمتی در مراسم این شهدا دریغ نکرد. تمام لحظات از زمان ورود این شهدا به شهر تا روز چه
                      رفع تب:وان یمسسک الله بضر فلا کاشف له الا هو وان یمسسک بخیر فهو علی کل شی قدیر((68 ))
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند ملائک با صدای بلند ی که همه اهل عرصات بشنوند بگوید این بنده من از جمله خاصان من است پس وی را به به بندگان صالح ملحق کنید ودر بهشت نعیمش ساکن کنید واورا شراب دحیق که بکافور  مختوم باشد بچشانید . هرکه بخواند مثل این است که با پیامبر در فتح مکه شهید شده ودر قیامت در زمره کسانی باشد که پیامبر با وی
امام جمعه اهل سنت ایرانشهر گفت: کشور‌های مستکبر تصور می‌کنند با اقداماتی مانند تحریم می‌توانند ملت ایران را تسلیم کنند، اما امروز مردم بار دیگر نشان دادند در هر شرایطی پای نظام هستند.
به گزارش شریعت نیوز ، مولوی عبدالصمد کریم‌زایی امام جمعه اهل سنت ایرانشهر  در حاشیه راهپیمایی ۲۲ بهمن  اظهار داشت: ۲۲ بهمن امسال مصادف شده با چهلم شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همین امر موجب شده مردم با حال و هوای دیگری در راهپیمایی حضور یابند.
امام جمعه
https://www.openstreetmap.org/user/طرح لایه باز آگهی ترحیم https://www.openstreetmap.org/user/دانلود رایگان طرح لایه باز اعلامیه ترحیم مادر https://www.openstreetmap.org/user/آگهی ترحیم لایه باز پدر رایگان https://www.openstreetmap.org/user/آگهی ترحیم چهلم لایه باز رایگان https://www.openstreetmap.org/user/دانلود اعلامیه ترحیم آماده رایگان https://www.openstreetmap.org/user/دانلود قالب اعلامیه ترحیم رایگان https://www.openstreetmap.org/user/دانلود رایگان آگهی ترحیم پدر https://www.openstreetmap.org/user/دانلود رایگان نمونه اعلامیه ترحیم word https://www.openstreetmap.
به خاطر ندارم در طول چند سالی زندگی که روی این کره خاکی داشتم در دی ماه زندگیم بر وفق مراد بوده باشد! شاید احساس کنید کولی باز در آورده ام یا مثل ادم هایی حرف می زنم که دیدشون به زندگی سیاه وسفیده! اما نه زندگی این روزهام گاهی خاکستری و گاهی روزنه هایی از آبی داشته..

دی ماه امسال دیگه ته بدشانسی بود. روز تولدم ب مراسم چهلم آبان 98 مصادف شد و فرهاد خسروی کولبر کوردی که در سرما و برف یخ زد!
از امتحانات بی برنامه و بی حساب و کتاب دانشگاه که به خاطر مر
اعتقادات مذهبی تنها به زمان و فرد خاصی تعلق ندارد بلکه در هر برهه ای از زمان می تواند وجود داشته باشد مثلآ ناصرالدین شاه قاجار برای ادای دین خود در چهلم شهدای عاشورا با همراهی رجال دیگر دربار اقدام به پخت آش نذری می کردند تا بدین صورت حوائج و خواسته هایشان برآورده گردد بنابر این در می یابیم یک شاه مملکت نیز می تواند آن هم دز زمان قاجار شخصآ اقدام به پخت آش نذری کرده و در مراسم های مذهبی شرکت کند.ناصرالدین شاه سالی یک بار (آنهم روز اربعین) آش
نمی‌دونم شما هم بچه بودید Rise of Nations بازی می‌کردید یا نه؟
و نمی‌دونم آیا شما هم از خوندن کتاب‌های داستانی و روایت‌های انقلاب ۵۷ مثل من لذت بردید یا نه؟ یا از دیدنِ صحنه‌های به خیابان آمدن مردم در بهمن ۵۷؟ دیدن شادیِ چهره‌‌های ساده مردم؟ دیدن پیروزی؟
احساس می‌کنم دوباره انقلاب شده. ولی این‌بار ایران و تمام متحدانش انقلاب کردند. 
انقدر این شادی و شعفی که توی چهره مردم می‌بینم قشنگه، انقدر همه چیز باعث افتخارمونه، انقدر دل دل می‌کنم که ز
شنیدن
خبر برایم بسیار سنگین بود. چطور می شد باور کرد از اعضا یک خانواده چهار
نفره سالم و سرپا، تحصیلکرده و فرهنگی،  طی دو ماه فقط یک نفر باقی بماند.
خانواده ای خوشبخت که اولین افطار ماه مبارک رمضان امسال را کنار هم
گذرانده بودند و الان فقط یک نفر از آن مانده. پسر کوچک خانواده که دانشجوی
تخصص پزشکی بود، بدون هیچ زمینه قبلی در آشپزخانه خانه اجاره ای خود در
شهرستان، حین شستن یک قاشق جان به جان آفرین تسلیم کند بی هیچ دلیلی. در
چهلمین روز خاکسپ
از آغاز سال 1355 شمسی تاریخ رسمی کشور از حزب دموکرات به ریاست جمهوری آمریکا رسید و با اعلام سیاست حقوق بشر خود، محمدرضاشاه، ناگزیر برای جلب رضایت بیش از پیش او فضای باز سیاسی را اعلام کرد. انقلاب اسلامی با شهادت مشکوک آیت‌الله سیدمصطفی خمینی در نجف اشرف توسط عوامل رژیم، وارد مرحله تازه‌ای شد و امواج خروشانی در بین مردم به پا کرد. امام خمینی این حادثه را از الطاف خفیه الهی دانستند.

روز 17 دی 1356، در روزنامه اطلاعات مقاله اهانت آمیزی تحت عنوان "
علی اصغر جدایی را از سال 82 می شناسم، زمان فوت مرحوم حاج عبدالله ضابط، علمدار روایتگری سیره شهدا.
داشتیم تا قبل از چهلم آن مرد بزرگ کتابی را آماده می کردیم که اصغر جدایی نیز به تیم ما ملحق شد. به کار نویسندگی و پژوهشی علاقه داشت؛ اما استعداد ویژه وی در فن بیان و خطابه بود. صدای گرمش توأم با لهجه شیرین آذری و آرامش در بیان و اشراف بر سخن از امتیازاتی بود که صحبت های این روحانی جوان را جذاب می نمود. منبرهایش در بین جوان های بسیجی و هیاتی طرفدار داش
از چند روز پیش، ذهنم درگیر مراسم چهلم پدر همسرم بود. می‌دانستم از شهرستان مهمان دارند، شلوغ ست و از حال‌وحوصلۀ این روزهای من، خارج. دنبال راهی می‌گشتم که نباشم. مادر همسرم صدایم کرد که"پیشنهاد می‌کنم بری سفری چند روزه، اصلاً فرصت مناسبیه که تنهایی بری و تنها باشی. برو کمی به خودت استراحت بده و از این شلوغی اگر دوست نداری، دور باش. نگران چیزی نباش"... خدا می‌داند چقدر از ته دل برایشان دعا کردم...

برنامۀ قم را ریختم. جزوه و کتاب و درس هم همراهم
از چند روز پیش، ذهنم درگیر مراسم چهلم پدر همسرم بود. می‌دانستم از شهرستان مهمان دارند، شلوغ ست و از حال‌وحوصلۀ این روزهای من، خارج. دنبال راهی می‌گشتم که نباشم. مادر همسرم صدایم کرد که"پیشنهاد می‌کنم بری سفری چند روزه، اصلاً فرصت مناسبیه که تنهایی بری و تنها باشی. برو کمی به خودت استراحت بده و از این شلوغی اگر دوست نداری، دور باش. نگران چیزی نباش"... خدا می‌داند چقدر از ته دل برایشان دعا کردم...

برنامۀ قم را ریختم. جزوه و کتاب و درس هم همراهم
شناسنامه اجمالی از دوران زندگی امام مجتبی( علیه السلام )

نام: حسنکنیه: ابو محمد.نام و کنیه آن حضرت را پیامبر اکرم (ص) تعیین فرمودند.القاب: مجتبى، سید، سبط، زکى، تقى، حجت، برّ، امین، زاهد و طیب.منصب: معصوم چهارم، امام دوم شیعیان و پنجمین خلیفه اسلامى.تاریخ ولادت: نیمه ماه مبارک رمضان سال سوم هجرى. برخى نیز تولد آن حضرت را سال دوم هجرى دانسته‏اند. او نخستین فرزند امیرالمؤمنین (ع) و فاطمه زهرا (س) است.محل تولد: مدینه مشرفه، در سرزمین حجاز (عربستا
این وبلاگمه و بجز اینجا جایی رو ندارم حرفای دلمو بزنم
پس مجبورم یه جور خودمو خالی کنم
پست قبلی گفتم برام مهم نیست حقیقتا ته دلم یکم مهمه،مهمه بدونم کی اینارو میگه!
مامانم حدسش روی یکی از اقوامشه
این قومشون من تا به امروز فکر میکردم یک درصدم من توی زندگیشون اهمیتی ندارم
چند تا دختر داره
فقط یکشون دانشجوی دکتری یه رشته هست که اصولا اینده شغلی انچنانیم نداره:) و کلن هم همه دختراش دانشگاه دولتی نبودن
بقیه توی کارای زیبایین
ولی درعوض هم خودشون هم
سالن اجرا : سالن فرهنگسرای ولایت
- آدرس
جاده ملارد - بعد از سه راه انبار نفت - انتهای خیابان گلستان چهلم - سالن بوستان ولایت

قیمت بلیت ها (ریال)

700,000

800,000

900,000

1,050,000

1,200,000

1,350,000

1,500,000

پنج‌شنبه 24 بهمن 1398 ⏰ ساعت 21:00

تهیه بلیط 
بسم الله الرحمن الرحیم
قربة الی الله 
دروازه بهشت
و چهل روز گذشت... . . .
رفتی و داغ فراقت همه را بر دل ماند پیش هر دل ز تو سد واقعهٔ مشکل ماند دولت وصل تو چون مدت گل رفت و مرا خار غم حاصل از این دولت مستعجل ماند روز محشر به تو گویم که چه با جانم کرد از تو داغی که مرا بر دل بی‌حاصل ماند ساربان ناقه بر انگیخت ز پی بشتابید وای بر آنکه در این بادیهٔ هایل ماند... . .
. وااااای بر آنکه در این بادیهٔ هایل ماند... . .
.چهلم حامد رفیق رفاقت تا بهشت شهید محرم ترک او
❇️ غفار عباسی در 23 آذرماه 1397 اعلام کرد که دیگر جلسه ای نخواهد داشت. او با تشبیه خودش به امام رضا علیه السلام و وداع ایشان، از شاگردان خودش خواست برای مشاوره‌های اخلاقی به دیگران مراجعه کنند. این مظلوم نمایی در مراسم چهلم مادر همسرش در بهشت معصومه حادث شد. بیست روز پیش از این، یعنی در سوم آذر ماه، او از مسجد رضائیه استعفا داده بود و تمامی جلسات خودش را تعطیل اعلام کرده بود. این استعفا دو روز پس از ضرب و شتم یکی از طلاب منتقد غفار عباسی در مسجد
سالن اجرا : سالن فرهنگسرای ولایت (فردیس)
آدرس
جاده ملارد - بعد از سه راه انبار نفت - انتهای خیابان گلستان چهلم - سالن بوستان ولایت

قیمت بلیت ها (ریال)

800,000

1,000,000

1,100,000

1,200,000

1,300,000

1,400,000

1,500,000

1,650,000

چهارشنبه 30 بهمن 1398 ⏰ ساعت 21:00
 تهیه بلیط 

به نام او
مدتی قبل بود به دیدار اسکلت بانویی هفت هزار ساله رفتم در موزه
بانویی که هفت هزار سال بود چهره بر رخ خاک نهاده و چشم هایش را بسته و چنان آرام  بر بستر سنگی خویش خفته که گویی دخترکی بازیکوش بر رخت خواب پر قوی خود خفته
به کنارش رفتم و به او سلام کردم
راستش را بخواهیم نمیدانستم انچه که او از اداب دیدار اول میداند با انچه که من میدانم چقدر تفاوت دارد
کنارش ایستادم به او خیره شدم قد بلندی داشت بیشتر از 170 سانت
فکر میکنم در هنگامه ی زندگی خوی
❇️ غفار عباسی در 23 آذرماه 1397 اعلام کرد که دیگر جلسه ای نخواهد داشت. او با تشبیه خودش به امام رضا علیه السلام و وداع ایشان، از شاگردان خودش خواست برای مشاوره‌های اخلاقی به دیگران مراجعه کنند. این مظلوم نمایی در مراسم چهلم مادر همسرش در بهشت معصومه حادث شد. بیست روز پیش از این، یعنی در سوم آذر ماه، او از مسجد رضائیه استعفا داده بود و تمامی جلسات خودش را تعطیل اعلام کرده بود. این استعفا دو روز پس از ضرب و شتم یکی از طلاب منتقد غفار عباسی در مسجد
محبوب من
این آخرین نامه ای است که برایت می نویسم و بسیار خشنودم که در پاییز این اتفاق می افتد .. همه چیزمان از پاییز آغاز شد. کسی چه می داند شاید نقطه آغاز جهان هم پاییز بوده .. چرا که بذر عشق تنها در این روزها بر دل زمین می نشیند تا بهار جوانه هایش سر از خاک بیرون بیاورند و در تابستان به بار بنشینند و اگر انار باشی تا پاییزی دیگر به بلوغ می رسی ...
پیش از من و تو دنیایی بوده و کرور کرور عاشق ناشی پا به این دنیای ملون گذارده اند و بعد از ما نیز این عرص
سی و نه!
سی و نه روز چقدر زود گذشت!
در مراقبه‌ی روز چهلم بود... چشمش رو باز کرد.. منظره‌ی جنگل پیش روش هنوز براش تازه بود! با این‌که هر روز اون رنگ‌بندی سبز و آبی رو پیش چشمش داشت، هنوز حریصانه با نگاهش می‌خواست همه‌ی اون جنگل و مه صبح‌گاهیِ روی کوه‌ها و ابرهای توی آسمون رو ببلعه....
با این‌که همیشه موهای بلندی داشت، توی این چهل روز به حدی رسیده بود که دیگه می‌تونست موهاش رو ببنده... ریش مشکی و حناییش بلند شده بود و خودش هم کمی لاغرتر...
چشماش عم
از وقتی حاج قاسم شهید شده، امکان نداره مثلا سوار ماشین بشیم و حرفی از حاج قاسم زده نشه. عکس‌های حاج قاسم روی در و دیوار محله و شهر، با آدم حرف می‌زنه. فاطمه‌زهرا هم که سوار ماشین میشیم درخواست پخش مداحی میکنه. محمود کریمی می‌خونه: ناصرالحسین! قاسم سلیمانی!
اصلا فاطمه‌زهرا بعد از تشییع حاج قاسم یاد گرفت شعار بده: مرگ بر آمریکا! نه سازش، نه تسلیم، نبرد با آمریکا!
دو شب پیش هم دلش برای حاج قاسم تنگ شده بود. قبل از خواب بهانه می‌گرفت که دلم می‌خ
گذاشتن قرآن روی زمین
س۱. آیا گذاشتن قرآن روی زمین اشکال دارد؟
ج. اگر به نظر عرف این کار بی احترامی به قرآن محسوب شود، جایز نیست.

وظیفه مردم نسبت به اقدامات غیر قانونی دیگران
س۲. کسی که پدرش اجناس را غیر قانونی وارد کشور می کند و این کار به اقتصاد کشور آسیب می زند؛ آیا وظیفه ی او اطلاع رسانی به نهادهای مربوطه هست؟
ج. در هر صورت وظیفه ی فرزند - با وجود شرایط امر به معروف و نهی از منکر - امر و نهی زبانی است و در صورت نیاز به مراتب بالاتر، موضوع را به
 روز مانده به چهلم علی، وصیت نامه اش به دستم رسید. وصیت نامه را باز کردم. علی نوشته بود: «پدر جان من دوست دارم که در وادی رحمت در کنار سایر دوستانم به خاک سپرده شوم».
اما وصیت نامه دیر به دست ما رسید و ما علی را در قبرستان ستارخان دفن کردیم. احساس ملامت می کردیم. به هر کجا سرزدم تا اجازه ی انتقال جنازه اش را بگیرم، موفق نشدم. از امام اجازه ی نبش قبر خواستیم، اما اجازه ندادند، ناچار گذاشتیم جنازه در همان قبرستان ستارخان بماند، اما هر وقت علی را در
دوش وقت سحر از غصه نجاتم دادند   وندر آن ظلمت شب آب حیاتم دادند
ترم اول دانشگاه آنچنان ترسیده بودم که خیال می کردم پزشکی خواندن بسیار سخت و  تمام کلاس علامه دهر هستند  و من آخرین و خجل بین درس خوانان خواهم شد لذا همه غیر درس رها و فقط درس و درس و درس. امتحانات که تمام و نمرات بر دیوار، دانستم که پزشکی چقدر بر من آسان است و چقدر بر دیگران  پیشتازم  و این شد غرور و درس شد عدول و غیر درس آمد مشغله.
از قضا کنجکاو عرفان و تصوف و کرامات و محیر العقول ها
عجیب ترکیب واژه‌ای هست این لاغر مردنی یعنی اگر به درد دعوا کردن نمی‌خوری، برو بمیر. لاغر بودن که از یک حدی بیشتر توی چشم بزند می‌گویند حتما چیزی زده‌ای، دست به جایی زده‌ای‌. این را همان مردمی می‌گویند که برای رژیم لاغری له‌له می‌زنند اما چه سود که نوبت سرزنش ما آسمان بی با باریده بود و از سرکنگبین انگِ صفرا فزودنش به ما چسبیده بود. می‌گویند عمرت تمام شد، توی این بخور بخور، تو هم بخور. تابوت به این سبکی خجالت دارد، برای زمین افت دارد، یک
از وقتی یادمه این مرده یک نمونه فرد مهربان خانواده دوست تو اقوام معرفی میشد یه مرد با اخلاق و مهربونبا همه بچه ها رابطه خوبی داره حتی با دخترک منحتی با من وقتی کوچیک بودمبرای دانشگاه قبول شدنم بهم پول هدیه داداز نظر کاری هم با اینکه پدرش وضع خوبی داشت ولی خودش از صفر شروع کرد الان کارخونه داره و خونه و ماشین خارجی و....وقتی ک ازدواج کرد میگفت زن خوبی پیدا کردمهمیشه هم تو محافل فامیلی رابطه ی خوبی پر از احترام باهم داشتندیه دختر 8 ساله داره ک خی
در توئیتر، مطلبی از کسی خواندم که خیلی روی من اثر گذاشت. نوشته بود که بشر، قطب‌نما را زودتر از ساعت اختراع کرده؛ یعنی که جهت مهمتر از زمان است.
نکته خیلی مهمی است، دقت دارید؟ بیشتر افرادی که دارند به سختی کار و تلاش می‌کنند ولی به جایی نمی‌رسند، به این سبب است که جهت را گم کرده و دارند برعکس می‌روند یا این‌که دست‌کم به سمت مقصدی که در نظر گرفته‌اند، نمی‌روند.
طرف روزی دو، سه ساعت کتاب می‌خواند، کلی کلاس می‌رود و ...، اما جهت مشخصی برای ای
دانلود رمان شرطی که بودنت را به همراه آورد با لینک مستقیم

| دانلود رمان شرطی که بودنت را به همراه آورد  |

دانلود رمان با لینک مستقیم و فرمت های pdf,apk,epub,jar برای کامپیوتر و گوشی های اندروید و آیفون
| نام رمان : شرطی که بودنت را به همراه آورد
| نویسنده : Naviya 
| موضوع : عاشقانه
| فرمت : پی دی اف
| تعداد صفحات : ۱۶۲
| خلاصه و قسمتی از رمان :
داستان این رمان زندگیِ دختریِ به اسم پانیا بزرگمهر، یه دیوونه لجباز که طی یه تصادف خانوادش رو از دست میده و در
سایت سرگرمی چفچفک :عکس نوشته درباره فوت پدر بزرگ برای پروفایل ، عکس های متن دار و غمگین راجع به از دست دادن بابابزرگم ، جملات کوتاه به همراه عکس نوشته های تامل برانگیز و جدید در مورد خاطرات پدربزرپ ، عکس نوشته های متنوع زیبا با موضوع مرگ پدربزرگم

عکس نوشته مرگ پدر بزرگ

عکس نوشته و متن زیبای غم از دست دادن پدربزرگ

عکس های متن دار دوست داشتن بابابزرگ و تنهایی

در غم از دست دادن بهترین باباجون دنیا

عکس نوشته های غمگین برای تسلیت فوت پدربزرگ 98
یاسمین از من خواسته به زندگی برگردم و متوقف نشوم. تمام این دوروز سعی کرد انگیزه‌ را در من برای ادامه‌ی مسیرم  زنده کند. کاری که همیشه من برایش انجام داده‌بودم. و شاید می‌خواست حالا جبران کند. و من هربار پس راندم و به تکرار بهانه آوردم که نه. حالا نه. نمی‌توانم. سرم بازار مس‌گرهاست. اصلا ولم کن. به کار خودت برس. موفق‌باشی و تمام. و او هربار رهام نکرده‌بود و چندساعت بعد حالم را پرسیده‌بود و سررشته‌ی بحث را باز یافته‌بود. دیشب دوش آب گرمی گرف
بسته پذیرایی ختم
بسته پذیرایی ختم چه ویژگی هایی دارد ؟
بسته ها میتوانند در شکل ها و با اقلام متفاوتی باشند ، بستگی به مشتریان ایپک دارد ؟
شرکت ایپک شمارا با محصولات جدید خود در مراسم ختم آشنا میکند .
بازدید کنندگان سایت ما در روز به 90 نفر میرسد و شما میتوانید با این مجموعه زمانی آشنا شید که حضوری ملاقات کنید و شمارا در این زمینه راهنمایی کنند .
بسته ترحیم را چگونه انتخاب کنیم در سایت ؟
آموزش انتخاب بسته ترحیم : وارد سایت که شوید به کادر سبز رنگ
بعضی‌ها حمله می‌کنند که اگر از کشته‌شدن سلیمانی غمگینی، حق نداری از کشته شدن جوانان در اعتراضات آبان هم غمگین باشی. یا اینوری یا آنوری. من البته تعجب میکنم که چطور این دو قضیه را خلاف هم می‌بینید، حتما چون گمان می‌کنند این قاتل آن است و برعکس. 
یکی از اقوام خیلی نزدیک، به من پیام داد که " تعجب بر انگیز بود واسم یه نفر که داره سرمایه ی مملکت از جیب من و اون واسش خرج میشه
انقد نگاه سطحی داشته باشه به مسائل " ( گمانم یادش رفت بگوید به جز خواهرم و
 بیمه شخص ثالث چیست؟
هرگونه خسارت مالی و جانی وارد شده به اشخاص ثالث در حوادث رانندگی به عهده بیمه شخص ثالث است. بر اساس قانون، خرید بیمه شخص ثالث برای تمام خودروها اجباری است و نداشتن این بیمه عواقب جبران ناپذیری برای دارندگان وسائل نقلیه به همراه خواهد داشت.
در قرارداد بیمه شخص ثالث:
    شخص اول صاحب بیمه‌نامه و مالک خودرو است که به آن شخص بیمه‌گذار گفته می‌‌شود.    شخص دوم یا ثانی شرکت ارائه‌دهنده‌ بیمه شخص ثالث است که بیمه‌گر خوانده
مداوا با فراموشی!

حاج آقا کوچصفهانی که یکی از اعیان و ملاکین کوچصفهان بوده است نقل می کند:

« مدتها به بیماری قند شدیدی مبتلا بودم و گاهگاه ضعف بر من مستولی می شد. تا
آنکه سفری به آستان امام هشتم علیه السلام کردم و در صحن مطهر به همان ضعف و
رخوت شدید دچار شدم.
یکی از خدام آستانه، مرا به جناب شیخ هدایت کرد. چون
خدمت آن بزرگمرد رسیدم و حال خود را شرح دادم، حبّه قندی مرحمت کردند و
فرمودند:
« بخور، بسیاری از امراض
دانشکده‌ هر سال، اردیبهشت ماه، به مناسبت روز معلم، یه مراسم داره به اسم «یاد استاد». معمولا هم روالش اینه که استادها یکی‌یکی میرن رو سن و چند دقیقه‌ای حرف می‌زنن و چند تا سوال جواب میدن و یه خاطره تعریف می‌کنن و آخرش هم یه شاخه گل یا یه هدیه‌ی کوچیک می‌گیرن و برمی‌گردن سر جاشون.
چند سال پیش، مدتی قبل از این مراسم، دکتر میرعمادی که از استادهای دانشکده بود، فوت کرد. نمی‌دونم وقتی مراسم داشت برگزار می‌شد چهلم ایشون گذشته‌بود یا نه. ولی ما
برگزاری مراسم ترحیم با پک های پذیرایی ایپک
برگزاری مراسم ترحیم با پک های پذیرایی ایپک امکانپذیر می باشد .
شما می توانید پک های پذیرایی ترحیم را از طریق وبسایت ایپک باکس سفارش دهید .
امتیازی که این بسته های پذیرایی دارد اینست که شما می توانید اقلام آن را به میل و سلیقه خودتان انتخاب کرده و سفارش دهید .
این بسته ها ، پذیرایی از مهمانان را برای شما راحت تر کرده است .
نحوه برگزاری مراسم ترحیم
یکی از کارهای مهم در برگزاری مراسم ترحیم خرید و آماده س
همسر یهو گفت سردار سلیمانی رو کشتن... و من گفتم کی بود مگه؟؟‌!! (خب من اصلا اخبار گوش نمیکنم و نمیخونم هیچ جا.... )
بعد در عرض یکی دو روز همه شهرا پر شد از پوستر سردار و کل فضای مجازی پر شد از هشتگ انتقام...
که بیاین حساب کنیم چقدر هزینه اون همه پوسترای بزرگ و رنگی شد و چقدر لازم بود هزینه بشه که کل سیستانو بکوبن و از نو بسازن؟؟
و اما هشتگ انتقام... نمیدونم اونایی که این هشتگا رو میزدن اصلا تصوری از جنگ داشتن یا نه؟؟ فک کردن شاید تو این انتقام پدرشون،
دهه کرامت یادآور تمام خوبی‌هاست. و یادآور جمال انسانی است.اکنون اطلاعاتمان را در باره ی این بزرگواران بالا می بریمامام صادق(ع)پیش از ولادت کریمه آل محمد(ص) فرمود:خدا را حرمى است و آن مکه است،امیرمؤمنان را حرمى است و آن کوفه است،و ما اهل بیت را حرمى است و آن قم است.بزودى بانویى به نام فاطمه از تبار من در آن جا دفن شود که هر کس به زیارتش بشتابد،بهشت بر او واجب مى گردد.بارگاه حضرت معصومه(س) تجلیگاه حضرت زهرا(س)بر اساس رویاى صادقه‏اى که مرحوم آیت ا
یه اتفاقات جدیدی تو زندگیم داره می‌افته از طریق تحلیلِ اتفاقاتِ گذشته مخصوصا یک سال اخیر دارم به اهمیتشون پی می‌برم.
تحلیل وقایع اخیر زندگیم رو هم نوشتم اما الان می‌خوام فقط نتیجه‌اش رو اینجا بنویسم.
نتیجه اینکه برای خودم خیلی برنامه‌ریزی کردم و خدا یه جور دیگه‌ای برام برنامه‌ریزی کرده بود.
آدمی در شرایط من ممکنه با هر کدوم از به هم ریختنِ برنامه‌هاش به هم بریزه و قاطی کنه. اما من از کلاسِ NLP استاد حورایی یاد گرفتم که بگم: بَه‌بَه! لالا
.
چند واژه مرتبط با اعداد:
Sayı: عدد
Dənə: دونه
Saymaq: شمردن
Neçə: چند
Nə qədər: چه‌قدر
Tərsə, əksinə, tərsinə: معکوس, وارون
geri: به عقب
Geri saymaq : معکوس شمردن
.
نکته۱: عدد ۲۰ در برخی لهجه ها yirmi/igirmi تلفظ میشه ولی معیار iyirmi ست.
نکته ۲: میلیون: milyon.... میلیارد: milyard
نکته ۳: خواندن و به حروف نوشتن همه اعداد بلا استثنااز چپ به راست است. مثلا:
۴۶  qırx altı
۶۹ altmış doqquz
۸۵ səksən beş
۹۳ doxsan üç
☔۱۵۴ yüz əlli dörd
۲۷۸ iki yüz yetmiş səkkiz
۱۳۴۷  min üç yüz qırx yeddi
۱۲۳۴۵۶۷۸۹ yüz iyirmi üç milyon dörd yüz əlli al
.
چند واژه مرتبط با اعداد:
Sayı: عدد
Dənə: دونه
Saymaq: شمردن
Neçə: چند
Nə qədər: چه‌قدر
Tərsə, əksinə, tərsinə: معکوس, وارون
geri: به عقب
Geri saymaq : معکوس شمردن
.
نکته۱: عدد ۲۰ در برخی لهجه ها yirmi/igirmi تلفظ میشه ولی معیار iyirmi ست.
نکته ۲: میلیون: milyon.... میلیارد: milyard
نکته ۳: خواندن و به حروف نوشتن همه اعداد بلا استثنااز چپ به راست است. مثلا:
۴۶  qırx altı
۶۹ altmış doqquz
۸۵ səksən beş
۹۳ doxsan üç
☔۱۵۴ yüz əlli dörd
۲۷۸ iki yüz yetmiş səkkiz
۱۳۴۷  min üç yüz qırx yeddi
۱۲۳۴۵۶۷۸۹ yüz iyirmi üç milyon dörd yüz əlli al
برگزاری مراسم ترحیم
برگزاری مراسم ترحیم را با خیال آسوده به کادر ایپک بسپارید .
از دیرباز تاکنون سوگواری برای عزیز از دست رفته در میان ایرانیان رایج بوده است .
هنگامی که شخصی فوت می کند بستگان ، دوستان ، آشنایان و همسایگان فرد متوفی به دیدار خانواده او می آیند .
و با برگزاری مراسم ختم به سوگواری و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آن فرد می پردازند .
این سوگواری از خاکسپاری فرد تازه درگذشته شروع شده و شامل مراسم های مختلفی مانند سوم ، هفتم ، چهلم و سا
گزارش
*معرفی خادمین نماز در مسجد امیر المومنین (ع) بردخون کهنه*
حاج آقا مهدویان امام جماعت محترم روستای بردخون کهنه طی مراسمی، خادمین افتخاریِ نماز مسجد امیر المؤمنین(ع) را معرفی کردند.

ایشان بعد از تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) و تبریک سالروز ایام الله دهه مبارک فجر افزودند: نماز ستون دین، نخستین سوال در قیامت و اقامه آن باعث بالندگی و رشد انسانیت در بشر است..که مهم ترین خروجی نماز و مسجد، برطرف شده مشکلات فردی و اجتماعی و رسیدن به سعادت ابدی
مراسم دومین سال درگذشت ذاکر و شاعر انقلابی، عالم جلیل القدر زنده یاد حاج شیخ حبیب اله عسکری مزینانی روز پنجشنبه 21 آذر در بهشت علی علیه السلام زادگاهش مزینان برگزار شد.

دو سال از فراقش گذشت و همچنان داغ ماتم نبودنش بر دل هایی که زمزمه ی محبت او را شنیده اند سنگینی می کند و گویا این درد تا ابد خواهد ماند مردی که به راستی حبیب خدا بود و ذات احدیت او را عزتی جاودانه بخشیده است.
✔️21 آذر در تقویم زندگی پربرکت و طیبه عالم جلیل القدر و مجاهد نستوه

یک من = 3 کیلو
ری = 4 من
خروار = 100 من
چارک = یک چهارم من
سیر = یک دهم چارک = یک چهلم من
مثقال = یک شانزدهم سیر
قیراط = یک بیست و سوم مثقال
نخود = یک بیست و چهارم مثقال
گندم = یک چهارم نخود

واحد های اندازه گیری طول در ایران قدیم

یک ذرع = 104 سانتیمتر
چارک = یک چهارم ذرع
گره = یک چهارم چارک = یک شانزدهم ذرع
بهر = یک دوم گره = یک هشتم چارک = یک سی و دوم ذرع
فرسخ = 6000 ذرع
اندازه گیری با دست (اَرَج / ارش)

برای اندازه گیری چیزهای بزرگتر، از فاصله بین آرنج تا انگشت

افراز بهزاد زاده؛ پژوهشگر مسائل حقوقی
 رهبر معظم انقلاب فرمودند: فکر وحدت اسلامی یک فکر زودگذرِ تازهپا نیست بلکه از اعماق دل ما میجوشد. انقلاب بزرگ اسلامی و پیروزی مدافعان اسلام در هشت سال جنگ با رژیم بعثی از تاثیرات شگرف وحدت در کشور بود که با تلاش شبانه روزی به دست آمد؛ یقینا اگر وحدت نباشد نمی توان به تحقق بیانیه گام دوم انقلاب امیدوار بود.
در ماه ربیع الاول به مناسبت میلاد رسول اکرم صلی الله علیه و آله و ولادت امام صادق علیه السلام، د
به مناسبت فرارسیدن چهلمین سالگرد برگزاری اولین نماز جمعه در دوران انقلاب اسلامی ایران در پنجم مرداد ۱۳۵۸، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR، متن و صوت خطبه‌های نماز جمعه‌ی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در چهلم شهدای قیام مردم یزد را که در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی(۱۳۵۷/۲/۲۲) در مسجد آل‌الرسول(ص) ایرانشهر در دوران تبعید ایشان ایراد شده است، برای اولین بار منتشر می‌کند.
صوت خطبه اول

صوت خطبه دوم

دریافت غیر مستقیم
روحانی مبارز و تبعیدشده از
بسم الله الرحمن الرحیم 
قربة الی الله 
تعریف کرد که:
صدای درگیری از همه جای شهرک شنیده می شد.فشار دشمن بیشتر و بیشتر شده بود. نمی شد از خیابونها رد شد.خونه ها رو دیوار به دیوار و سقف به سقف به عقب برمیگشتم.
مهدی هم با من بود. مثل همیشه کلاه خود به سر و جلیقه به تن.عقب تر از ما هم عمار داشت میومد.اولین نفری که به معرکه وارد می شد و آخرین نفری که از اون خارج می شد.از سقف آخرین خونه با مهدی پریدیم و پایین و نفس راحتی کشیدم. انگار که همه چیز آرومتر و امن
فهرست قسمت رهبری:
فصل سی و هشتم: رهبر چه ویژگی هایی باید داشته باشد
فصل سی و نهم: پول خنثی است
فصل چهلم: بهترین مدیران چه کسانی هستند؟
فصل چهل و یکم: چگونه پول درآوریم و آن را درست خرج کنیم
فصل چهل و دوم: چرا باید مدیران پایین تر از سطح درآمدشان زندگی کنند
فصل چهل و سوم: چرا من دیوانه وار کار می کنم
فصل چهل و چهارم: افتخار به موفقیت های به دست آمده در آفریقا
فصل چهل و پنجم: آیا کار زیاد زندگی خانوادگی شما راتحت تاثیر قرار میدهد؟
فصل چهل و ششم: مزد پا
1- قبل از خاک‌سپاری
ابطال شناسنامه
همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی میت
اخذ گواهی فوت
ترخیص از بیمارستان، آمبولانس ، انتقال به سردخانه
اطلاع رسانی
پخش صوت قرآن که معمولا سوره های یاسین و الرحمن و حمد پخش میشود
نصب پارچه سیاه ، پرچم عزا
آماده سازی قبر
مشورت صاحبان عزا، خرید قبر،  تهیه پارچه یا سجاده روی قبر
بررسی وصیت‌نامه
در حضور وارثان و شاهدان
حضور نزدیکان و همسایگان در خانه میت به منظور تسلیت و اعلام آمادگی برای همکاری
 پذیرایی در حد چا
اقا سلام علیکوم
بازم بعداز یه غیبت طولانی اومدم
هرچی میگم این بار دیگه زود به زود میام و پست میزارم
بازم نمیشه و یهو میبینم یه ماه ونیمه که اصن وقت نکردم بیام
اقا زندگی داره میگذره, واسه ما زیاد رو روال نیس و بالا و پایینش زیاده ولی
خب ما داریم سعی میکنیم با انرژی مثبت بریم جلو و نزاریم افسردگی
تو خونمون پا بزاره!
شایان همچنان داره دارو هاشو مصرف میکنه و کم کم داره موهاش میریزه
داروهای شایان مثل شیمی درمانیه و یکی از نشونه هاش ریزش موهاس
خودش
به عکس‌ها و فیلم‌های
انقلاب 1357 نگاه کنیم، چه می‌بینیم؟ اکثر جمعیت حاضر در خیابان‌ها، در اعتراض‌ها،
در تیررسِ گلوله‌ها و زیر آماج شکنجه‌ها، جوان‌های 18 تا 28 ساله‌ هستند. افرادی
که جانمازآب‌کشیده و نمازشب‌خوان هم نبودند. مثل ما شیطنت‌هایی هم داشتند و اتفاقا
دُمی به خمره زده و گرمای حضورِ چند راس دوست‌پسر یا گرل‌فرند را
نیز تجربه کرده بودند. تازه این تصاویری است که از رسانه‌ی انحصاری‌یِ کنونی پخش
می‌شود و در آن خبری از سیل حضور انبو
نشانه های کسی که خودارضایی میکند چیست؟
 خودارضایی، نیاز طبیعی یا گناه کبیره؟  خودارضایی در تاریخ  دختری هستم 26 ساله دیپلم که از سن 7 سالگی با دیدن نزدیکی  دخترم خود ارضایی می کند  عوارض خود ارضایی دختران  خودارضایی مردان : 6 چیزی که در اینباره نمی‌دانید!  ۶ افسانه درباره خودارضایی  خودارضایی در بارداری  خودارضایی در دختران و احتمال آسیب پرده بکارت  - خودارضایی نکنیم! بررسی استمنا یا خود ارضایی از نظر روانشناختی و پزشکی  علت خود ارضایی در
آقای نصیری، سردار یا آنجور که رفقایتان صدا می‌زدند، «حاج شعبان» سلام.
راستش توی این چندماهی که روزهایم مانوس به اسم شهدای مدافع حرم بوده است به قصه‌های اشک آلود کم برنخورده‌ام. از شما چه پنهان، کم هم گریه نکرده‌ام. از روزهای اولی که برای شهید 26 ساله‌ی مفقودالجسد، سجاد خلیلی، پا به پای علیمی خواندم «حواست هست به موهای سفید سرم؟ حواست هست از گذشته شکسته ترم؟» و گریستم. تا روزهای سرد و سیاه دی که با هر نشانی از حاج قاسم و رفقایش در شهر مکث کر
رهپویان هدایت: بعد از فوت نورعلی تابنده، هریک از مأذونین و مشایخ فرقه نعمت الهیه
به رسم مرید بازی فرقه ای، به بهانه یاد بود وی مراسمی در شهر محل سکونت خود، برپا
کردند.

در مراسم های یادبود قطب پیشین فرقه نعمت الهیه، مشایخ و مأذونین به
مدح و ستایش قطب فرقه پرداختند و دراویش را تشویق و تحریک کردند که به آداب و رسوم
فرقه ای بیشتر پایبند باشند حتی به تجدید بیعت با قطب بپردازند.

یکی از علت های اساسی برگزاری مراسم های خانقاهی دراویش در این ایام،
به
گاهی افرادی توی زندگیمون هستن که به ریزترین جزئیات هم توجه دارن و خیلی وقتا ما بهشون توجهی نمیکنیم و شاید مهرشون رو درست پاسخگو نیستیم...
اینروزا مستر اچ بخاطر ساعت کاریش خیلی خسته میشه....استراحت کمی داره و خیلی دنبال کارش هست....از صبح که ساعت 5 بیدار میشه تا شب که 8 برسه خوابگاه... دیگه تا دوشی بگیره و شامی بخوره و تماس کوتاهی داشته باشیم و بخوابه....
دیشبی تا صبح بیدار بودم.... بخاطر ماجرای جدید داداش و عروس فکر و ذهنم داشت منفجر میشد....منم یه بازی
1- قبل از خاک‌سپاری
ابطال شناسنامه
همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی میت
اخذ گواهی فوت
ترخیص از بیمارستان، آمبولانس ، انتقال به سردخانه
اطلاع رسانی
پخش صوت قرآن که معمولا سوره های یاسین و الرحمن و حمد پخش میشود
نصب پارچه سیاه ، پرچم عزا
آماده سازی قبر
مشورت صاحبان عزا، خرید قبر،  تهیه پارچه یا سجاده روی قبر
بررسی وصیت‌نامه
در حضور وارثان و شاهدان
حضور نزدیکان و همسایگان در خانه میت به منظور تسلیت و اعلام آمادگی برای همکاری
 پذیرایی در حد چا

آن مرد با باران می آید: قصه ای پر از ماجراهای عجیب که سر راه این نوجوان قرار گرفته

آن مرد با باران می آیدنویسنده: وجیهه سامانیانتشارات کتابستان معرفت
بریده کتاب:
شما میگی آسّه بریم و آسّه بیاییم و کاری به کار مملکت نداشته باشیم. واسه خودمون دین مون و نماز و روزه مون رو داشته باشیم؟ آخه مگه می‌ شه؟ امروز به دخترت می‌ گن نباید با حجاب بیای مدرسه، شما هم کوتاه میای و اونو با این‌همه استعداد از حق تحصیل محروم می‌کنی. اگه فردا گفت ن مثل دوره او
گردهم آمدن فامیل، اقوام، بستگان و دوستان در مراسم ختم، همراه با آیین‌های خاص خود است.
از بنر استند تسلیت و تاج گل مراسم ختم بر درب منزل متوفی و مسجد یا محل برگذاری مراسم به نشان آرزوی تسلی خاطر برای میزبان استفاده می‌شود.
مراسم ختم، شب سوم، شب هفتم و چهلم سر سال برای اموات و درگذشتان و اهدای تاج گل ترحیم همواره همراه با مراسم و آیینی خاص اجرا شده است.
این آیین‌ها و مراسم دو هدف اصلی و عمده را دنبال می‌کنند؛ هدف اول زنده نگاه داشتن یاد و خا
گردهم آمدن فامیل، اقوام، بستگان و دوستان در مراسم ختم، همراه با آیین‌های خاص خود است.
از بنر استند تسلیت و تاج گل مراسم ختم بر درب منزل متوفی و مسجد یا محل برگذاری مراسم به نشان آرزوی تسلی خاطر برای میزبان استفاده می‌شود.
مراسم ختم، شب سوم، شب هفتم و چهلم سر سال برای اموات و درگذشتان و اهدای تاج گل ترحیم همواره همراه با مراسم و آیینی خاص اجرا شده است.
این آیین‌ها و مراسم دو هدف اصلی و عمده را دنبال می‌کنند؛ هدف اول زنده نگاه داشتن یاد و خا
بسته پذیرایی ترحیم
مراسمات ختم و ترحیم یکی از مهمترین مراسمات فرهنگ ایرانی محسوب شده و به نوعی نشان از ارزش و احترام و دارایی و روابط خانودگی متوفی دارد و لزوم وجود پذیرایی در آن همانند سایر مراسمات یک نیاز غیر قابل اجتناب است، اما مشکلات بسیاری وجود دارد که می تواند مراسم و پذیرایی را به چالش کشیده و تحت تاثیر قرار دهد، ما برای حل این مشکلات و کمک به برگزاری یک مراسم آیده آل و متناسب با شان شما در کنارتان هستیم.
یکی از مهم ترین کارها در انوا
اپیزود اول
دختر عمو سر خاک پدرم (خدا بیامرز)، از خاطرات غمگین زندگی اش می گفت؛ از روزهایی که گذشته بود و تلخ گذشته بود. از روز فوت پدرم و غربتی که بعد از رفتن او حس می کرد؛ (عاشق پدرم بود. هنوز هق هق های بلندش را وقتی برای اولین بار، پدر را از پشت شیشه های غم گرفته ی آی سی یو با آن همه سیم و لوله و تجهیزات دیده بود یادم هست. روزهای سنگینی بود!).
از دختر خاله اش که همین چند وقت پیش خودش را دار زده بود و پسر و دختر جوانش را که تازه مادر شده بود تنها و بی
بابای سعیده، شوهر خاله ام، کارمند بانک کشاورزی بود و ده سال دوم خدمتش منتقل شده بود نمین. ده سالی بود که نمین زندگی میکردن و با تموم شدم ماموریتش برگشته بودن تهران.خدابیامرز مثل گربه، که بچه هاش رو تو اولین سوراخ امنی که پیدا میکنه جا میده و خودش میره دنبال یه لونه بزرگتر، اولین خونه ای که بنگاه نشونش داد رو خرید و همونجا ساکن شد و چند سالی طول کشید تا یه لونه امنتر پیدا کنه. لونه ای که خریده بود اواسط یه کوچه باریک و دراز و بن بست بود که سرتاسر
1. در کانال ادب و
فرهنگ مطلبی آورده که چون در درس «سیوطی» ـ به جهاتی ـ ناقص نقل کرده بودم کاملش
را تقدیم می‌کنم:
اخباری سر‌آور
میرزا محمد (بن عبدالنبی)
اخباری ـ متخلص به «سیل» ـ در 1178 ق
در اکبرآباد هند به دنیا آمده و در نجف و کربلا در مکاتب شیعیان تحصیل کرد و کم‌کم
به علوم غریبه و جفر و طلسم روی آورد. وی با تکیه بر اخبار و احادیث با علمای اصولی
درافتاد و سرانجام مجبور شد به ایران بیاید.
 وی پس از عزیمت به ایران مدتی در مشهد و سایر
شهرها اقامت داشت
پدرم زنگ زد گفت فردا چهلم برادر حاج‌خانوم (زن عمویم) است
اگر فرصت کردم بروم یک دعایی بدهم، خودش نمی‌تواند بیاید. گفت به زن عمو بگو فلانی
نتوانست بیاید حالش خوب نبود، با سراسیمه‌گی گفتم چطور مگر چیزی شده؟ خنده‌اش گرفت
گفت الکی مثلا، مادرم گفت مادر جان برو به زن عمو تسلیت بگو، زبان بریز برایشان.

من هم که زبان بریزم، به هر حال چند جمله‌ای آماده کرده
بودم.  به مسجد که رسیدم از جلوی در تسلیت
گفتم و رفتم جایی پیدا کنم که بنشینم. وقتی چرخیدم سمت ی
رزرو هتل در کربلا برای اربعین 98
چکیده مطلب:
با آغاز ماه محرم سفرهای زیارتی به سمت کربلا و نجف شروع می‌شود.مراسم اربعین در کربلا انجام می‌شود.در این تاریخ از نقاط مختلف ایران و حتی دنیا وارد کربلا می‌شوند و رزرو هتل را انجام می‌دهند.در این شلوغی و ازدحام جمعیت، بی شک اقامتگاه اهمیت قابل توجهی پیدا می‌کند.در این مقاله با ما همراه باشید، و رزرو هتل در کربلا برای اربعین 98 را به مسافر سلام بسپارید.
گردشگری تخصص ما و مشاوره سفر رسالت ماست.
آن
وقتی به این فکر میکردم که انسانهایی که اهل استقامت نیستن یا استقامتشون توی سختی ها اندکه ،چه گرفتاری هایی براشون پیش میاد (به لحاظ روان شناسی) احساس میکردم خیلی بیشتر حال پیامبر (ص) رو درک میکردم که فرمودن : سوره هود مرا پیر کرد و در تفاسیر تاکید شده به این آیه از سوره هود: "فاستقم کما امرت و من تاب معک و لا تطغوا انه بما تعلمون بصیر" (ای پیامبر استقامت کن انگونه که به تو امر شده و کسانی که با تو آمده اند هم باید استقامت کنند و طغیان نکنید...)
دستور
یاهو
خبر، تلخ و ناگهانی بود. بر پیشانی بلوار معلم یک پرچم ایران زده اند بر سر یک میله بلند. از میدان شهربانی که می پیچی سمت بلوار معلم تازه در گلوگاه متوجه میشوی عجب ورودی بدی است. کج و تنگ. فرمان را باید بیش از انتظار بچرخانی تا داخل مسیر بمانی. تازه اگر سرعتت معقول باشد و بتوانی کنترل کنی.
خبر تلخ و ناگهانی بود. سه شب مانده به عید در میان پست های اینستاگرام متوجه شدم که حسن مرد.
سرعت موتور بالا است. فرمان موتور آنقدر که باید به سمت بلوار نمی چرخ
برنامه

گروه فرهنگ و اندیشه رادیو ایران تقدیم میکند.

دور عاشقان
به نام خدا
با عشق و ارادت به همه اونایی که رنگ ِ دلشون
رنگ ِ محبت ِ خداست
 سلام
همین جا اول ِ برنامه و قبل از هر صحبتی
عید ِ همگی مبارک
عید ِ میلاد ِ بانو ، حضرت فاطمه معصومه سلام ا... علیها
این عید ِ عزیز رُ بیش از همه خدمت ِ امام رئوف
حضرت امام رضا علیه السلام باید تبریک گفت

پرسش:
آیا صحیح است که چون حضرت علی(علیه السلام) هنگام رحلت پیامبر(صلی الله علیه وآله) 13 سال داشت،مردم رهبری و پیشوایی ایشان را قبول نکردند؟

پاسخ:
به نظر می رسد شبهه کننده دو جریان تاریخی را با هم خلط کرده است. جریان اول، اولین مرتبه ای که حضرت محمد(صلی الله علیه وآله) در عشیرتک الاقربین یعنی پس از دعوت پنهانی از حضرت علی(علیه السلام) به عنوان وصی و جانشین بعد از خود یاد کردند(1) که با توجه به این که این داستان سه سال بعد از بعثت بود این د
بر خلاف آنچه که شب‌پرستان زمانه برنامه‌ریزی کرده بودند، ما 40 ساله شدیم و از این بابت خدا را شاکریم. واقعیتش را بخواهید نمی‌دانم چه سری در عدد 40 نهفته است که آن را متمایز می‌کند. اما می‌دانم 40 سالگی را زمان پختگی یک آدم می‌دانند؛ حضرت موسی (ع) 40 شب به کوه طور رفتند؛ برای آنان که دستشان از دنیا کوتاه شده، چهلم می‌گیریم؛ زیارت اربعین که چهلمین روز شهادت سیدالشهداست، از نشانه‌های مومن است. و البته از همه مهم‌تر آنکه در روایات‌مان وارد شده ا
من اینجا نوشتم خوبم، از اونور باز حالم بد شد....یعنی جوری شده از کنار میوه های تابستونه با رعایت فاصله ی مطمئنه رد میشم....آقا خیلی بده میوه ببینی و نتونی بخوری....قدر بدونین سلامتی رو....
کلا خیلی غذام ساده شده این مدت و روی وزن کم کردن افتادم....البته به پیشنهاد خاله جان دو روز و نیم هست دمنوش بومادران درست میکنم و بعد از صبحونه و نهار و شام میخورم.... اینقدر تلخ هست که از زهر بدتره!!!! ولی خب خاله گفت یه هفته بخور اگه معده و روده ت میکروبی شده باشه هم
باید
خودم چیزی می‌نوشتم درباره‌اش. یک بار کوتاه نوشتم. همان روزی که خبر را شنیدم.
اما به او قول داده بودم چیزی نگویم تا کسی متوجه نشود. بنابراین پست را خصوصی
کردم، مختص خودم. حالا خودش بعد از شش ماه نوشته و همه چیز را عالی توضیح داده، محکم
و قوی. مثل تصویری که از او در تمام این 27 سال سراغ دارم. از زبان خودش خوانده
شود بهتر است:

از
تولد ۲۷
سالگیم دوماه نگذشته بود که نصف شب تو غلت زدن متوجه یه توده سفت تو سینه چپم شدم.
متولد اکتبرم (ماه جهانی آگاهی
مبعث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله بر همه شما مبارک باد

بعثت و فرود آمدن جبرییل در حرا، بازگشایی راه های آسمان به حریم بسته انسان است. خداوند، بانگ بیدار باش را از سر رحمت بیکران خود به صدا درآورده است. این سروش ایزدی بر بال جبرییل فرود آمد و از حنجره پاک محمد صلی الله علیه و آله بر زمین منتشر گردید.
داستان بعثت پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله
ماجرای بعثت حضرت پیامبر، با نقل های متفاوتی روایت شده است. چه سخنی رساتر و شیرین تر از بیان امام ها
مبعث پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله بر همه شما مبارک باد

بعثت و فرود آمدن جبرییل در حرا، بازگشایی راه های آسمان به حریم بسته انسان است. خداوند، بانگ بیدار باش را از سر رحمت بیکران خود به صدا درآورده است. این سروش ایزدی بر بال جبرییل فرود آمد و از حنجره پاک محمد صلی الله علیه و آله بر زمین منتشر گردید.
داستان بعثت پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله
ماجرای بعثت حضرت پیامبر، با نقل های متفاوتی روایت شده است. چه سخنی رساتر و شیرین تر از بیان امام ها

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

موسسه قرآنی شیفتگان وحی استان قم